Kvanggä je pojmenována po slavném králi Kwanggätcho, 19. králi dynastie Kogurjo, který získal zpět všechny ztracené území včetně větší části Mandžuska. Diagram představuje rozšíření a obnovu ztracených území. 39 pohybů značí první dvě číslice z letopočtu 391 n.l., kdy nastoupil na trůn.
Život Kvanggäho
Král Kwanggätcho (což znamená "Rozšiřitel území") se narodil v roce 374 po Kristu a nastoupil na trůn v roce 391, ve věku pouhých sedmnácti let, aby se stal 19. králem z dynastie Kogurjo. Vládl v době, která je v korejské historii známa jako Tři království, neboť během této doby na korejském poloostrově byly neustálé boje mezi dynastiemi Kogurjo, Silla a Päkče.
Rozšířil území Kogurja daleko do korejského poloostrova rozmáhajíc se na jih na účet dynastie Päkče, které obsadil území severně od řeky Han, a okupoval území Mandžuska na východ od Liaohe. Při jeho smrti v roce 413 (v pouhých 39 letech), Kogurjo vládlo všemu mezi Sungari a řekou Han. To znamenalo kontrolu více než dvou třetin toho, co je dnes moderní Korea, stejně jako velká část Mandžuska. Kromě toho vládci Silly nabídli vládci severního království v roce 399 ochranu před japonskými nájezdy. Pouze Päkče nadále odolávalo nadvládě Kogurja v tomto období, a tím zabránilo prvnímu sjednocení korejského poloostrova.
Během své vlády král Kwanggä dobyl 65 měst a asi 1400 vesnic a pomáhal Sille, když byla napadena Japonci. V roce 392 vystavěl devět buddhistických chrámů v Pchjongjangu. Jeho úspěchy jsou zaznamenány na pomníku, který byl postaven roku 414 v jižním Mandžusku. Někteří lidé předpokládají, že první pohyb vzoru by mohl znamenat rozšíření a obnovu ztracených území, stejně jako smysl celého vzoru.
Zajímavost ohledně tohoto pohybu
Říká se, že simbolizuje krále - bojovníka čelícího nepříteli, kterého jeho armáda obklopuje z obou stran. Pozoruje počasí, postavení slunce apod. s cílem zjistit, zda jsou výhodné pro jeho armádu. Poté roztrhne své ruce od sebe kruhovým pohybem, čímž signalizuje své armádě útok.