Vzor je pojmenován po generálovi Kim Ju-šinovi, velícím generálovi v dynastii Silla. 68 pohybů symbolizuje poslední 2 číslice letopočtu 668 po Kristu, kdy byla Korea sjednocena. Přípravný postoj znamená meč, tasený spíše na pravou než na levou stranu a symbolizuje Ju-šinovu chybu, když poslechl příkazy svého krále bojovat s cizími vojsky proti svému vlastnímu národu.
Kim Ju-šin se narodil roku 595 v Gyeyangu. Jakožto syn z mocné rodiny byl ve čtrnácti letech vybrán mezi Hwarangy a poněvadž byl vynikajícím bojovníkem, stal se v osmnácti Kuksunem (velitelem Hwarangů). Ve 34 letech se stal vůdcem všem ozbrojených sil Silly.
Kimovi první vojenské úspěchy se datují kolem roku 629. V té době měla Silla neustálé rozepře o území se svým západním sousedem - Päkče. V tomto období Kim postupoval na vedoucí pozice armády. Päkče a Silla utvořili spojenectví proti Kogurju a společně jej zatlačili na jih, přičemž Silla získala severní území a Päkče jižní od řeky Han. Silla však porušila spojenectví a zaútočila na Päkče, aby si přivlastnila obě území. To přimělo Päkče spojit se s Kogurjem. Když jejich společné síly zaútočily roku 655 na Sillu, ta se spojuje s čínskou dynastií Tang.
I když není jasné, kdy přesně se Kim stal generálem, v této době již velí celým silám Silly. S pomocí námořnictva Silly a 130 000 čínských vojáků napadá Kim Sabi (hlavní město Päkče) roku 660 v jedné z nejslavnějších bitev tohoto století - bitva na pláních Hwangsan.
Obráncům Päkče velel generál Kebek. Měl okolo 5000 vojáků, takže i přes usilovný odpor byl deset krát početnějším nepřítelem poražen. Päkče, které již předtím prošlo politickými problémy, se rozpadlo. Poté v roce 661 Kim Ju-šin se Sillskou armádou a s dynastií Tang napadli ze dvou směrů zdánlivě nedobytné Kogurjo. Tomuto útoku Kogurjo odolalo, ale oslabil ho natolik, že dalšímu útoku v roce 668 finálně podlehlo.
Silla pak musela čelit ještě několika drobnějším ohniskům odporu, ale jejich hlavní snaha se zaměřuje na vytlačení čínských spojenců s poloostrova. Po několika těžkých konfliktech se jim to podařilo a Silla tím sjednotila celý poloostrov.
Existuje mnoho legend o Kim Ju-šinovi. Říká se, že jednou dostal rozkaz podmanit si povstaleckou armádu, ale jeho vojáci odmítli bojovat, neboť viděli z nebe padat velkou hvězdu a považovali to za špatné znamení. Aby obnovil důvěru svých vojáků, generál použil velkého kita (draka), který vynesl "ohnivý míč" do nebe. Když vojáci viděli, že se hvězda vrací na nebe, shromážidli se a porazili rebely. Kim Ju-sin také používal draky ke komunikaci mezi vojsky, když byli rozděleni mezi ostrov a pevninu. Další legenda vypráví o tom, jak vypukla hádka mezi Kimem a generálem Tangů Jung-Bangem, když byla Silla s Čínou spojená proti Päkče. Když hádka hrozila vyústit v krvavý konflikt, Kimův meč údajně vyskočil z pochvy do jeho ruky. Jelikož se věřilo, že válečníkův meč je jeho duše, tato událost tak vyděsila Jung-Banga, že se Kimovi okamžitě omluvil.
Kim Ju-šin se dožil 78 let a zanechal za sebou 10 dětí. Je jedním z nejslavnějších korejských generálů a je považován za hybnou sílu při sjednocení Korejského poloostrova. Za své úsilí byl štědře odměněn. Kromě vesnic, koňských farem a jiných hmotných darů mu král Munmu udělil čestný titlu Taedeagakgan a po jeho smrti v roce 673 mu byl udělen čestný titul králem Heungmu. Je pohřben v honosném hrobě na úpatí hory Songhwa v jihovýchodní Koreji.